Zimowy rycerz i inne propozycje na zimowe wieczory

Zimowy rycerz i inne propozycje na zimowe wieczory

Zima na razie nie odpuszcza, więc po dniu spędzonym na sankach lub nartach na pewno z przyjemnością zasiądziecie przy biurku z zestawem narzędzi i farb. Producenci przygotowali szereg nowości mających uprzyjemnić Wam długie zimowe wieczory.

Figurki kolekcjonerskie z metalu

Najciekawszym wśród nowości zestawem jest Winter Knight produkcji Latorre Models. Dzięki tej firmie miłośnicy Gry o tron dostają możliwość wykonania miniatury Jona Snowa z wilkiem w skali 70 mm. Figurka została wyrzeźbiona przez Alfonso Gozalo i prezentuje się bardzo ciekawie i naturalnie.  W zestawie znajduje się jeszcze podstawka (inna od przedstawionej na box artach). Całość składa się z 11 elementów odlanych z metalu i żywicy. Zgodnie z zapowiedziami Latorre Models figurka ta ma być początkiem serii figurek o tematyce fantasy.

Grecki Alexandros Models uraczył nas tym razem rewelacyjnie prezentującą się figurką Michela Neya, marszałka Francji i księcia Moskwy. Dynamiczna poza i bardzo realistyczne oddanie detali wyróżniają tę miniaturę  i przenoszą oglądającego do smaganej arktycznym mrozem Rosji roku 1812.  Druga figurka tego producenta, która pojawi się w sprzedaży w grudniu to figurka Yihétuán (Boxer). Jest ona nieco mniej efektowna, ale warta polecenia z uwagi na odmienną tematykę i wysoką jakość. Obie figurki odlane są w metalu i reprezentują skalę 75 mm.

Michel Ney Michel Ney Michel Ney

Boxer boxer Alexandros

Scale 75 powrócił do swojej tytularnej skali i poszerzył swoją ofertę o figurkę kawalerzysty z dywizji Florian Geyer. Jak zwykle mamy do czynienia z wyrobem wysokiej jakości, w którym położono nacisk wierne odwzorowanie detali i ich poprawność. Druga nowość tej firmy to szkielet w formie blaszki fototrawionej z dołączonym zestawem dwóch główek, dwoma parami dłoni, stopami i korpusem. Świetny pomysł, żeby zachęcić i ułatwić modelarzom podjęcie próby ulepienie własnej figurki.

Scale 75 Florian Geyer Scale75 Florian Geyer

szkielet do rzeźbienia szkielet do rzeźbienia

Figurki żywiczne

Motocyklista - Wielka UcieczkaWśród figurek żywicznych kolejną nowość zafundował nam Adalbertus. W najnowszym zestawie otrzymujemy figurkę motocyklisty „Wielka ucieczka” w skali 1/35, rzeźbioną przez Przemysława Szymczyka, której ogromnym atutem jest uniwersalność. Brak detali wskazujących na pochodzenie lub okres pozwoli umieścić tę figurkę w niemalże każdej  scence. Również brak motoru należy postrzegać jako atut, gdyż płacimy tylko za figurkę, a motocykl możemy dodać z dowolnego źródła, mimo że w niektórych sytuacjach może być potrzebna niewielka interwencja „chirurgiczna”. Więcej na temat tej figurki może przeczytać tutaj.

Nowości przedstawiła również rosyjska firma Ant Miniatures specjalizująca się w figurkach współczesnych wojsk specjalnych. Oprócz oficera Specnazu (35-73) i sowieckiego spadochroniarza z okresu wojny w Afganistanie (35-74), wśród nowości znaleźli się amerykańscy spadochroniarze z roku 1944 pokonujący mur (35-75-76). Wszystkie zestawy odlane są w skali 1/35.

Soviet Airborne Specnaz Officer U.S. Airborne, 1944

 

2 Odpowiedzi do “Zimowy rycerz i inne propozycje na zimowe wieczory”

  1. Wojtek pisze:

    No no… Jon Snow, mój faworyt do wygrania Gry o Tron. Ciekawe czy ktoś wypuści karła Lannisterów?

    • Biskup pisze:

      Figurka Johna niestety pozostawia sporo do życzenia. Całość prezentuje się jak praca w toku, a nie gotowy zestaw. A popiersie karła wydano jako Garage kita w stanach.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>