Tydzień z popiersiami i figurkami ze słonecznej Italii

Tydzień z popiersiami i figurkami ze słonecznej Italii

W dzisiejszym przeglądzie figurkowych nowości dominować będą popiersia. Szeroki przekrój tematyczny pozwoli zaspokoić gusta większości modelarzy specjalizujących się tej dziedzinie figurkowego modelarstwa. Zwolennicy pełnych figurek również nie powinni mieć powodów do narzekania, gdyż swoje nowości przedstawiły dwie włoskie firmy – Pegaso Models oraz Art Gironia. Master Box ogłosił z kolei rozpoczęcie produkcji serii figurek z wojen napoleońskich, co może być dobrą wiadomością dla modelarzy o mniej zasobnych portfelach. Zapraszam zatem do lektury figurkowych nowości serwisu www.figus.pl.

Young Miniatures

Rozpoczynamy od najprawdopodobniej najpopularniejszej firmy produkującej popiersia, która i tym razem ustawiła poprzeczkę bardzo wysoko. Otóż do sprzedaży trafia popiersie podoficera Waffen SS z okresu walk po Kurskiem. Rzeźbiarz, czyli Young B Song zdecydował się tym razem na nadanie nieco ostrzejszych rysów twarzy, dzięki czemu otrzymujemy wygląd doświadczonego, zaprawionego w bojach żołnierza elitarnej jednostki. Zestaw składa się z 10 elementów i jak zwykle detale są na najwyższym poziomie. Przy niewielkim nakładzie pracy plutonowego będzie można zastąpić inną szarżą, chociaż chyba niewielu modelarzy zdecyduje się na jakiekolwiek zmiany w tak dopracowanej miniaturze.

Waffen SS, Kursk 1943Young Minaitures Waffen SSWaffen SS Bust

Bonapartes Military Miniatures

W tym przypadku mamy do czynienia tylko z zapowiedzią. Otóż do produkcji mają wkrótce trafić dwa popiersia w dość nietypowej skali 300 mm, odlane z żywicy i metalu. Chodzi o popiersie francuskiego Husara z roku 1793 oraz popiersie litewskiego Tatara. Oba produkty wydają się być dobrze przygotowane i powinny zostać dobrze przyjęte prze modelarzy.

French Hussar BustFrench Hussar BustFrench Hussar Bust

Lithuanian Tarter BustLithuanian Tarter BustLithuanian Tarter Bust

Stormtroopers

Angielski Stormtroopers przygotował popiersie sygnalisty brytyjskiej artylerii z okresu I Wojny Światowej. Autorem tego popiersia w skali 1/9 jest Carl Reid i gołym okiem widać, że wykonał on bardzo dobrą pracę. Wszystkie detale wyglądają rewelacyjnie, a układ fałd wydaje się wprost idealny. Nadmienić trzeba, że oprócz samego popiersia odlanego z żywicy w zestawie znajduje się ołowiany drut.

Stormtroopers WWI SignallerBritish Artilleryman

Pegaso Models

Po sporej dawce popiersi przyszedł czas na pełne figurki. Pegaso Models wypuściło figurkę pirata w skali 75 mm, oczywiście odlaną w metalu. Jak zwykle u tego producenta mamy do czynienia z figurką wysokiej jakości, gdzie zadbano o najmniejszy nawet detal i konieczność prac poprzedzających malowanie jest ograniczona do minimum. Być może nie każdemu przypadnie do gustu stateczna poza, ale moim zdaniem ta figurka prezentuje się bardzo naturalnie.

Wybrane figurki Pegaso Models dostępne są w sklepie Adalbertus.

Pirate - Pegaso ModelsPegaso model - PiratePegaso Models Pirate

Art Girona

Jeżeli już jesteśmy przy wytwórcach metalowych figurek rodem z Włoch to należy wspomnieć o najnowszych miniaturach firmy Art Girona. Lista nowści tej firmy składa się z czterech pozycji:


Skala 75 mm:
Germanic Warrior. II c.

Spartacus. Thracian leader of the slaves. Third Servile War (109-71bC)
Officer, 3rd Regiment of foot. Grenadier, 1751
Skala 54 mm:
Pyrrhus. King of Epirus, 306-297 b.C.

 

German WarriorGermanic Warrior

Officer GrenadierOfficer

SpartacusSpartacus

Pyrrhus King of EgyptPyrrhus King of Egypt

Bravo-6

Skalę 1/35 w tym tygodniu reprezentuje Bravo-6 z figurką francuskiego spadochroniarza z walk pod Dien Bien Phu w 1954 roku, czyli bitwy kończącej francuskie panowanie w Wietnamie. Figurka wykonana jest w żywicy i przedstawia spadochroniarza w pełnym rynsztunku z hełmem trzymanym w ręku. Twarz figurki bardzo przypomina twarz francuskiego aktora Jeana Reno.

Spadochroniarz Dien Bien PhuBravo6 Dien Bien Phu, 1954Spadochroniarz Bravo6Bravo 6 Spadochroniarz

Master Box

Na zakończenie wypada wspomnieć o ukraińskim Master Boxie, który postanowił poszerzyć swoją ofertę o serię figurek skierowaną wybitnie do modelarzy figurkowych. Chodzi o francuskiego Kirasjera, który jako pierwszy ma reprezentować serię Wojen Napoleońskich, czyli wtryskowych figurek w skali 1/32 (54mm). Master Box słynie z dość oryginalnych figurek w skali 1/35 i stale polepszanej ich jakości. Zapewne zapowiadana figurka Kirasjera będzie odbiegać jakością od miniatur żywicznych, ale przystępną ceną może zachęcić wielu młodych modelarzy do zmierzenia się modelarstwem figurkowym. Niestety producent nie podał jeszcze daty pojawienia się tego produktu w sprzedaży.

French cuirassierFrench cuirassierFrench cuirassier

 

Jedna odpowiedźdo “Tydzień z popiersiami i figurkami ze słonecznej Italii”

  1. Wojtek pisze:

    Moim faworytem jest litewski Tatar. Chodził mi już po głowie pomysł na figurkę Tatara, raczej z wojny 1920 roku, oczywiście 54mm. Kto wie…
    Przy okazji, warto wspomnieć, że I RP, to był taki kraj, w którym żyli sobie lojalnie katolicy, prawosławni, muzułmanie i żydzi.
    Podoficer SS – widać, że Young ewoluuje. a ciągle jest to ewolucja w klasie, która sam dla siebie stworzył. figurka fajna, ale temat nie dla mnie. SS dobrze wygląda w siateczce mojego celownika. Zapraszam na Mount Ormel.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>