Nowe marki na figurkowym rynku

Nowe marki na figurkowym rynku

W tym tygodniu mamy bardzo dobre wiadomości dla modelarzy figurkowych. Otóż na rynku pojawiły się trzy nowe marki, z dość solidnie brzmiącym „zapleczem”. Ponadto swoje nowości ogłosił Black Dog, ToRo Model, Tartar Minaitures oraz Vertigo i Michael Miniatures. Zapraszam zatem do zapoznania się ze szczegółami.

Miniaturas Fortes

Diego Fernandeza Fortesa myślę ,że nie trzeba przedstawiać. Bardzo dobrze znany w gronie figurkowym modelarz postanowił założyć własną i firmę i oto mamy Miniaturas Fortes. Wejście jest naprawdę znaczące, gdyż do oferty od razy trafiają cztery figurki w skali 75 mm:

Normandy 1944

Officier Granadiers 1808

Rocroi 1643
(opcjonalna głowa w zestawie)

Fallschirmjäger
(opcjonalna głowa  oraz taśma ołowiana w zestawie)

NormandyOfficer Grenadiers

RocroiFallschirmjaeger

Grenadier Miniatures

Druga z nowych firm, czyli Grenadier Miniatures zapowiada korzystanie z technologii firmy Stormtroopers i tym samym utrzymanie jakości znanej właśnie z jej zestawów. W komunikacie otrzymujemy również informację, że w ofercie będą pojawiać się figurki autorstwa Maurica Corry oraz Carla Reida. Jako pierwsze do sprzedaży trafiły dwa popiersia w skali 1/9, naturalnie odlane w żywicy. Oba prezentują się znakomicie i powinny stać się ozdobą niejednej kolekcji.

Officer German 6th Army Stalingrad 42/43

Afghan Tribesman, North West Frontier 1842

Grenadier BustAfghan Tribesman

Kaiser’s Army

Trzecia nowość to linia figurek żywicznych w skali 54 mm mająca za cel poszerzenie oferty oferty figurek armii niemieckiej z okresu I Wojny Światowej. Tutaj mamy do czynienia z nieco skromniejszym początkiem bo na razie do oferty trafiła jedna figurka.

1. Landsturm Infantry Btl. Siegen, 4th Regiment.

German Soldier WWiGerman Soldier WWIGerman Soldier WWI

Michael Miniatures

Będąc przy skali 54 mm należy wspomnieć o najnowszym zestawie firmy Michael Miniatures. Miłośnicy tematyki Wojny Secesyjnej otrzymują możliwość dodania do swojej kolekcji niewielkiej scenki dziejącej się podczas walk o Fredericksburg w 1862 roku. W zestawie znajduje się podstawka z fragmentem budynku, konfederacki oficer oraz strzelec wyborowy. Istnieje również możliwość zakupu każdego z elementów scenki osobno.

Fredericksburg 1862Fredericksburg 1862

Tartar Miniatures

Kontynuując temat nowości w skali 54 mm przechodzimy do Steampunkowej figurki z Tartar Miniatures. Captain Of „White Eagle” bo taki nosi tytu,ł to składający się z 10 elementów zestaw w skład którego oprócz samej figurki pani kapitan z mechaniczną protezą ręki wchodzi również fragment pokładu drewnianego okrętu.

Steampunk CaptainSteampunk CaptainSteampunk Captain

Vertigo Miniatures

 Vertigo Miniatures kontynuuje swoją linię popiersi fantasy i zapowiada na luty nowy produkt: Space Traveler. Będzie to żywiczne popiersie w skali 1/10. Muszę przyznać, że podoba mi się twarz tego podróżnika. Jest jakaś inna od dotychczas spotykanych, a tematyka pozwoli na dowolne pomalowanie tej miniatury bez obawy o obrazę prawdy historycznej.

Space TravelerSpace TravelerSpace Traveler

ToRo Model

Rodzimy ToRo Model kontynuuje linię Wojska Polskiego z okresu Układu Warszawskiego wypuszczając figurkę wojaka w zimowym mundurze moro  w skali 1/35. Oprócz samej figurki w pudełku otrzymujemy arkusz kalkomanii ze stopniami i plakietkami oraz blaszkę z orzełkami na czapkę raz arkusik z krótkim opisem stopni oraz rozmieszczeniem ich na mundurze i fotografiami żołnierzy LWP.

Figurki ToRo Model dostępne są w sklepie Adalbertus

Polski ŻołnierzInstrukcja - Polski Żołnierz

Black Dog

Czeska firma opublikowała listę nowości, na której znajdziemy wszystkiego po trochu. Zaczniemy od popiersia w skali 1/10 przedstawiającego Indianina z plemienia Huronów (Wyandotów).  Popiersie odlane jest z żywicy i posiada bardzo ładnie odwzorowane detale. Kolejne pozycje na liście stanowią dwaj żołnierze armii izraelskiej w skali 1/35, których można zakupić osobno lub w zestawie. Pozy wskazują na przemieszczanie się w terenie zurbanizowanym i mogą stać się elementem ciekawej scenki. Na koniec Black Dog przygotował 5 podstawek w skali 1/35:

Destroyed M3A1 Base

Column with Door Base

Cracked Road (fantasy base)

Cracked Road with Pipe (fantasy base)

 Russia – Stalingrad Base.

Huron BustHuron BustHuron Bust

Israel Army SoldierIsrael Army SoldierIsrael Army Soldiers

Destroyed Stuart BaseColumn with DoorStalingrad Base

Cracked Road BaseCracked Road with Pipe

 

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>