Kwietniowe wiadomości figurkowe

Kwietniowe wiadomości figurkowe

Pierwsze kwietniowe zestawienie figurkowych nowości zawiera kilka ciekawych zestawów. Ponieważ przekrój tematyczny jest dość szeroki, to większość z Was powinna znaleźć coś dla siebie. Jeżeli jesteście ciekawi, co wytwórcy przygotowali dla modelarzy w tym tygodniu, to zapraszam do lektury przeglądu figurkowych nowości.

Chronos Miniatures

British private 24th regiment of Foot, 1879 to najnowsza propozycja Chronos. Podobnie jak poprzednie figurki tej firmy, tak i ta reprezentuje skalę 54 mm i jest dobrze przygotowana. Ładne detale i naturalna poza to cechy charakteryzujące także i tę miniaturę. Jedyna różnica w porównaniu do poprzednich zestawów to możliwość wyboru między dwiema główkami. Figurka została składa się 10 elementów żywicznych.

British private British private British private

British private British private British private

British private British private British private

United Empire Miniatures

Pierwsze popiersie w tym tygodniu to Nesouaquoit Fox Chief, 1837. Przygotowane przez Carla Reida w skali 1/10, prezentuje wysoki poziom. Autor, jak zwykle przygotował detale na najwyższym poziomie, które zostały pięknie podkreślone na box arcie przez Danilo Cartacciego.

Fox Chief Fox Chief Fox Chief Fox Chief

Andrea Miniatures

Andrea przygotowała dwie nowości na kwiecień. Pierwsza z nich to Mameluke Officer, 1808, w skali 90 mm. Miniatura składa się z 29 elementów metalowych i 2 żywicznych. Zestaw prezentuje się dobrze chociaż nie jestem pewien, czy autor nie przesadził z podkreśleniem szczegółów anatomicznych konia. Nic za to nie można zarzucić jeźdźcowi. Druga z nowości to książeczka How To Photograph Scale Models. Wydawnictwo składa się z 48 stron w formacie A4, oprawionych w miękką okładkę. Książka ma nas nauczyć podstaw fotografii, właściwości aparatów, kontroli oświetlenia itd.  Publikacja jest w języku angielskim.

Mameluke Officer Mameluke Officer Mameluke Officer Mameluke Officer

How To Photograph Scale Models

Best Soldiers

Najnowsza propozycja włoskiej firmy to The Confederate. Metalowa miniatura w skali 75 mm została przygotowana przez Nino Lorenzoniego. Figurka posiada ładnie odwzorowane detale i dynamiczną, naturalnie wyglądającą pozę. Wydaje się, że jest to udany zestaw.

The Confederate

Alpine Miniatures

Alpine zapowiedział figurki w dwóch skalach. W skali 1/16 modelarz otrzymuje możliwość wzbogacenia kolekcji o miniaturę Lisa Pustyni. Erwin Rommel prezentuje się znakomicie. Podobieństwo jest perfekcyjne, a i detalom niczego nie brakuje. Najnowsze figurki Alpine w skali 1/35 ucieszą przede wszystkim modelarzy pancerki, gdyż najlepiej będą się prezentowały we włazie czołgu. SS Panzer Commander #1 oraz #2, które można nabyć także w zestawie SS Panzer Commander Set. Standardowo każda z figurek ma dwie główki do wyboru i standardowo ich wykonanie jest na najwyższym poziomie. Figurki będą pasowały do późnego okresu wojny tj. po roku 1944.

Erwin Rommel Erwin Rommel Erwin Rommel

Erwin Rommel Erwin Rommel Erwin Rommel Erwin Rommel

SS Panzer Commander SS Panzer Commander SS Panzer Commander SS Panzer Commander

SS Panzer Commander SS Panzer Commander SS Panzer Commander SS Panzer Commander

SS Panzer Commander SS Panzer Commander

Dark World Creations

Dla miłośników tematyki komiksowej DWC wypuściło miniaturę Judge Death. Żywiczna figurka w skali 35 mm jest drugą w tej skali z serii 2000AD.

Judge Death Judge Death Judge Death

Stormtroopers

Sergeant 23rd Royal Welsh Fusiliers, AWI, to najnowsza figurka autorstwa Maurica Corry. Miniatura została przygotowana w skali 120 mm i wygląda dość zachęcająco. Mimo statecznej pozy, figurka jest „w ruchu”, co znacznie poprawia prezencję. Detale prezentują się dobrze i w połączeniu z dobrą pozą powinny dać ciekawią miniaturę. Elementy żywiczne zostały uzupełnione przez producenta kawałkiem taśmy ołowianej i fragmentem drucika.

Sergeant 23rd Royal Welsh Fusiliers

Scale 75

Jedna figurka, jedno popiersie i zestaw tuszy to kwietniowe propozycje ze Scale 75. Nowa figurka to Legionary in Germania. Z racji braku innych danych należy przyjąć, że jest to figurka w skali 75 mm, odlana w metalu. Kompletnie inną tematykę reprezentuje popiersie. Abyssal Warlord Bust skierowane jest do miłośników fantastyki. Ostatnia z nowości to wspomniany zestaw tuszy. Inktensity zawiera 8 buteleczek tuszu w różnych kolorach po 17 ml każda .

 Legionary in Germania Legionary in Germania Legionary in Germania

Legionary in Germania Legionary in Germania Abyssal Warlord

Abyssal Warlord Abyssal Warlord Abyssal Warlord

Inktensity Inktensity

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>