Jeszcze więcej wakacyjnych nowości figurkowych

Jeszcze więcej wakacyjnych nowości figurkowych

Wakacje trwają w najlepsze, co w tym tygodniu niekoniecznie ma odzwierciedlenie w ilości figurkowych nowości. Jeżeli więc wśród wakacyjnych rozrywek znajdziecie chwilkę żeby sprawdzić czym uraczyli nas wytwórcy figurkowych miniatur, to zapraszam do lektury przeglądu nowości.

Stormtroopers

Najnowszy produkt Stormtroopers zatytułowane Bear Clan Iroquois to tzw popiersie V, czyli głowa ze zwężającym się torsem. Taka forma popiersia prezentuje się znacznie lepiej niż taka z pełnymi barkami i połową korpusu oraz „obciętymi” zbyt krótko ramionami. Popiersie zostało przygotowane w żywicy, w skali 1/12.Autorem rzeźby jest Carl Reid, co gwarantuje świetne detale i pozwala modelarzowi skupić się na malowaniu. Dla lepszego efektu i poszerzenia palety barw indianin nosi wojskową kurtkę.

IrokezIrokez

United Empire Miniatures

Najnowsza figurka UEM zatytułowana Prussian Fusilier Bugler, Battalion von Rembow 1792, to miniatura żywiczna odlana w skali 75 mm. Figurka przedstawiona została w statecznej pozie i wygląda naturalnie. Jakość detali zdaje się być bardzo dobra chociaż przy montażu wszystkich trzynastu elementów będzie trzeba zwrócić uwagę na dokładne spasowanie.

Prussian Fusilier BuglerPrussian Fusilier BuglerPrussian Fusilier Bugler

Grenadier Miniatures

W identycznej skali 1/12 zostało przygotowane również popiersie French Hussar Officer, 1808. Autorem tego popiersia jest Maurice Corry. Ogólnie miniatura prezentuje się bardzo dobrze, ze świetnie przygotowanymi detalami. Miłośnicy epoki i popiersi powinni być zadowoleni z tego produktu. Mi jednak brakuje w nim tego czegoś.

French Hussar

Bonapartes Military Models

Kontynuując tematykę epoki napoleońskiej przechodzimy do pełnych miniatur, i to aż trzech za jednym rzutem. Otóż Bonapartes zapowiedział trzy nowe figurki, wszystkie odlane w żywicy i metalu, w skali 90 mm. Autorami wszystkich trzech są Alan Ball oraz Richard Bailey. Co charakteryzuje te miniatury to świetne, dynamiczne pozy i piękne detale. Długie godziny spędzone na malowaniu zapewnione. Polecam!

Lancer de Berg, 1812

French Voltigeur, 1812

French Trumpeter of Carabiniers, 1812

Lancer de Berg, 1812Lancer de Berg, 1812Lancer de Berg, 1812

French Voltigeur, 1812French Voltigeur, 1812French Voltigeur, 1812French Voltigeur, 1812

French Trumpeter of Carabiniers, 1812French Trumpeter of Carabiniers, 1812French Trumpeter of Carabiniers, 1812French Trumpeter of Carabiniers, 1812

Tommy’s War

Przeskakujemy w czasie, żeby zaprezentować najnowsze miniatury żołnierzy z okresu Wielkiej Wojny. Private, 11th Battalion, Australian Imperial Force, Gallipoli 1915 oraz Sergeant, Princess Patricia’s Canadian Light Infantry, Frezenberg 1915 zostały odlane w żywicy w skali 54 mm. Obie figurki posiadają ładne detale, a pozy wyglądają naturalnie. Szkoda tylko, że przedstawione na box-artach podstawki nie są częścią zestawów.

Australian Imperial ForceAustralian Imperial ForceAustralian Imperial Force

Canadian Light InfantryCanadian Light InfantryCanadian Light Infantry

Miniaturas Fortes

Kolejną filmową nowość w skali 75 mm przygotował Miniaturas Fortes. Little Caesar to miniatura oparta na tytułowym bohaterze filmu z roku 1931. Ogólnie figurka prezentuje się dobrze, choć już na pierwszy rzut oka widać pewne niedociągnięcia. Na przykład prawa stopa jest pod dziwnym kątem, a rękojeść pistoletu jest za krótka. Decyzję, czy warto poszerzyć swoją kolekcję o tę miniaturę musicie podjąć sami.

Little_CaesarLittle_CaesarLittle_CaesarLittle_Caesar

Jeff Shiu’s Miniatures

Kolejna nowość to 200 mm piechur wermachtu z MG 34. Generalnie miniatura wygląda świetnie. Posągowa poza i twarz rodem z plakatu propagandowego tworzą klimat niezwyciężonego Wermachtu z okresu Blitzkriegu. Wadę stanowią ręce, którym zbytnio uwidoczniono żyły. Miejmy nadzieję, że w wersji produkcyjnej zostanie to poprawione, przeciwnym razie konieczne będzie szlifowanko.

piechur wermachtu z MG 34piechur wermachtu z MG 34piechur wermachtu z MG 34piechur wermachtu z MG 34

Stalingrad

Sierota to kolejny poruszający zestaw rosyjskiego producenta żywicznych figurek w skali 1/35. Co prawda mamy do czynienia tylko z zapowiedzią, ale już widać, że do dyspozycji otrzymamy wysokiej jakości produkt o wyciskającej łzy tematyce. Jeżeli chcecie pokazać drugą twarz wojny i zrobić duże wrażenie na oglądających to ten zestaw będzie stanowić świetną podstawę.

SierotaSierotaSierota

Studio McVey

Na zakończenie coś dla miłośników miniaturowych figurek. Jetgirl to figurka, której wysokość to zaledwie ok 33 mm. Miniatura została odlana w żywicy i w komplecie otrzymujecie również plastikową podstawkę. Figurka ma świetne detale Jeżeli więc taka tematyka Was interesuje i jesteście w stanie pracować nad tak małą figurką to polecam.

JetgirlJetgirl

JetgirlJetgirl

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>