Figurkowe nowości na majówkę

Figurkowe nowości na majówkę

Przyszedł czas na ostatni kwietniowy przegląd figurkowych nowości. Zatem zanim udacie się na majówkę, zapraszam do zapoznania się propozycjami producentów figurek.

AC Models

Andy Cairns zapowiedział nową figurkę swojego autorstwa. W pierwszej połowie maja do sprzedaży powinna trafić miniatura niemieckiego spadochroniarza z okresu zimowych walk w Rosji. Figurka zapowiada się dość interesująco, zwłaszcza ze względu na dobrane wyposażenie oraz ciekawą, nieco zawadiacką pozę. Zestaw jest odlany w żywicy w skali 120 mm.

SpadochroniarzSpadochroniarz

Beneito Miniatures

Beneito ogłosiło dwa nowe zestawy. Pierwszy z nich to figurka reprezentująca tematykę post apokaliptyczną – Nuke Raider. Metalowa figurka w skali 54 mm przedstawia wojaka w nieodzownej masce ochronnej. Modelarz będzie miał pełną swobodę w doborze kolorystyki ubioru i oporządzenia, co z pewnością będzie zachętą dla znudzonych odtwarzaniem umundurowania figurek wojskowych i historycznych.

Druga nowość to zestaw dwóch figurek z wojny z Zulusami z 1879 roku. Durban mounted rifles & frontier light horse, Zulu War, 1879, bo o tym zestawie mowa, zawiera dwie metalowe miniatury w skali 54 mm, obie w statecznych pozach. Obydwie figurki posiadają ładne detale, a ich pozy są naturalne i nie budzą żadnych zastrzeżeń.

Nuke RaiderNuke RaiderNuke Raider

Zulu War

LB Miniatures

Pierwsze popiersie w dzisiejszym zestawieniu to oficer Fallschirmjaeger. Miniatura posiada bardzo ładne detale i z pewnością po umiejętnym pomalowaniu będzie wyróżniać się w gablocie. Popiersie składa się z sześciu elementów, reprezentuje skalę 1/10 i odlane jest w żywicy.

Oficer FallshirmjaegerOficer FallshirmjaegerOficer FallshirmjaegerOficer Fallshirmjaeger

Black Dog

Czeska firma zaprezentowała swoje propozycje na maj, a wśród nich znalazło się jedno popiersie, figurki w skali 1/35 oraz podstawki. Popiersie to francuski sierżant spod Verdun w skali 1/10. W przeciwieństwie do produktu z LB Miniatures tutaj otrzymujemy aż pół sylwetki. Detale są równie ładnie odwzorowane, a mniej popularna tematyka dodaje wyjątkowości temu zestawowi.

French SergeantFrench SergeantFrench SergeantFrench Sergeant

US Scout Recon Team XT Robot to kolejny zestaw Black Dog w skali 1/35 (figurki można również nabyć pojedynczo). O ile pierwsza figurka nie budzi zastrzeżeń to przy drugiej rzuca się w oczy kiepskie ułożenie karabinu. Kolba nie jest oparta na ramieniu (jest niejako w zawieszeniu), a i linia celownicza zdaje się nie pokrywać z linią wzroku. Oczywiście może być to tylko złudzenie lub kwestia prawidłowego montażu.

US Scout Recon TeamUS Scout Recon TeamUS Scout Recon Team

Listę majowych nowości zamyka partia podstawek:

Rock Fantasy Base

WW I Trench Base

Stone Path Fantasy Base

Ruined Wall Base

Destoyed M113 Base.

Rock FantasyWWi Trench

Ruined wallDestroyed M113Stone Path

Bravo – 6

Kolejną figurkę o tematyce wojny wietnamskiej zapowiedziało Bravo-6. Amerykański zwiadowca z psem, oczywiście w skali 1/35 to kolejna świetna pod wieloma względami miniatura. Nie można mieć żadnych zastrzeżeń ani do pozy, ani do odwzorowania detali. Nie jestem tylko pewien jakiej rasy piesek jest kompanem wojaka. Czyżby to była rasa „mix”

US Scout with Dog

Miniaturas Ramirez

Oferta Mianituras Ramirez to przeplatanka poważnych tematów historycznych z karykaturalnymi miniaturami. Właśnie taki mix zafundowano nam w tym miesiącu. Z jednej strony 200 mm popiersie konfederata, z drugiej karykatura wampirka i wikinga w skali 50 mm. No ale przecież nie można być non stop poważnym.

KonfederatVikingWampirek

Mini Art

Na zakończenie kolejna plastikowa figurka w skali 1/16 rodem z Ukrainy. Wkrótce do sprzedaży powinna trafić składajaca się z 24 elementów miniatura Ernsta Udena, niemieckiego asa z okresu I Wojny Światowej. Jego wynik w postaci 62 zestrzeleń uplasował tego pilota na drugim miejscu pod względem ilości zestrzelonych samolotów wroga (pierwszy jest oczywiście Manfred von Richthofen). Na pierwszy rzut oka figurka prezentuje się dobrze, chociaż na ostateczną ocenę trzeba poczekać do pojawienia się zestawów na sklepowych półkach.

Ernst UdetErnst UdetErnst UdetErnst Udet

3 Odpowiedzi do “Figurkowe nowości na majówkę”

  1. piotrk pisze:

    Czy ktoś sprowadza figsy Beneito Miniatures??

  2. Marcin pisze:

    Wydaje mi się, że w żadnym z polskich sklepów ich nie spotkałem. Czasem pojawiały się pojedyncze sztuki na Allegro.

  3. piotrk pisze:

    Szkoda:-(bo Nuke Raider fajny..

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>